BAŞKANIN MESAJLARI

"Yeni Fındık Sezonu Tüm Camiamıza Hayırlı Olsun"


Yeni bir fındık sezonuna üreticiler, üyelerimiz ve sanayicilerimiz olarak girmiş bulunmaktayız.

Ülkemizin en önemli tarımsal ürün ihracatının büyük bir bölümünü tek başına gerçekleştiren Türk Fındığının tüm paydaşlarına yeni sezonun hayırlar ve bereketler getirmesini öncelikle Yüce Allah'tan niyaz ediyoruz.

Üreticimizin bir sene beklediği ve rızkını kazanacağı, üyelerimizin ve sanayicilerimizin ticaretleriyle birlikte yapılan tüm çalışmaların karşılığının arz talep dengesi içersinde tüm kesimlerin gönül hoşnutluğu içersinde olmasını dilemekteyiz.

Sektörün paydaşlarından biri olarak sezon öncesi yaşanan rekolte tartışmalarının geride bırakılarak, idrak edilmekte olan fındık hasadının ve yaşanacak sezonun, tüm kesimlerce el ele gönülden gönüle hayırlı dualar eşliğinde kazasız, belasız ve bereketli bir şekilde geçirilmesini birliktelik ve bütünlüğümüzü artıracağına inanıyoruz.

Tüm kesimlerin birbirlerine olan bağlılığının bu sayede artan muhabbet ve samimiyetle pozitif bir sinerjiye dönüşeceğini düşünmekteyiz.

Malum fındık bahçelerindeki üreticilerimizin, sektörün paydaşları olarak bizlerin hep konuştuğu fiyatlar 'Nasıl olacak?', 'Nerden başlayacak?' Soruları zihinleri meşgul eden ve sektörün tüm paydaşlarının ortak konuştuğu konulardandır.

Fiyatların, arz ve talep dengesine göre oluşacağının öncelikle bilinmesi gerekmektedir. Bu ekonomi biliminin en temel değeridir. Ancak, bildiğimiz bir şey var. Bizler, bu seneki sezonun herkesin memnun olacağı fiyatlarla başlayacağını ve devamında da ülkemiz adına fındık ticaretinin olumlu gelişeceğini düşünmekteyiz.Olumsuz bir durumu düşünmek, kötü senaryoların olabileceğini kesinlikle düşünmüyoruz. Tüm kesimler olarak bu anlayış ve düşünce içerisinde olur isek Türk Fındığı'na Dünya ticaretinde tekrar çok yıldızlı bir yıl yaşatmış oluruz.

Bu anlamda tekraren yeni sezonun üreticilerimiz, üyelerimiz ve sanayicilerimizin ticaretine ve kazançlarına bol bereketler getirmesini diliyoruz.

İyisini dileyerek ve isteyerek yeni sezondan beklentilerin tüm kesimler adına pozitif yönde şekillenmesini diliyoruz.