GİRESUN TİCARET BORSASI - Haberler


HABERLER

Giresun Tombul Fındığı, Giresun Sivri Fındığı ve Giresun Kalın Kara Fındığı Coğrafi İşaret Denetim Kurulu Başkanı ve Fiskobirlik Genel Müdür Yardımcısı ve kurul üyeleri borsamızı ziyaret etti

Giresun Tombul Fındığı, Giresun Sivri Fındığı ve Giresun Kalın Kara Fındığı Coğrafi İşaret Denetim Kurulu Başkanı ve Fiskobirlik Genel Müdür Yardımcısı Salih Öğütken, Denetim Kurulu Üyeleri; Fiskobirlik adına,Tayfun İmamoğlu, Tuğba Özdemir Koçalioğlu, Fındık Araştırma Enstitüsü adına Fikret Tüfekci ve Borsa Temsilcisi Halis Özkaya'dan oluşan heyeti borsamızda ağırladık. Giresun Tombul Fındığı, Sivri Fındığı ve Kara Fındığı Coğrafi İşaret Tescil Belgelerini Yönetim Kurulu Başkanımız Hamza Bölük camiamız adına teslim alarak bu değerleri Borsamızın en güzel yerinde sergileyeceğini ifade ederek sözlerine şu şekilde devam etti, "Giresun Fındığı üzerine çalışma yapan tüm sektör temsilcilerimizi ve bu işin özelinde mesai tüketen tüm fındık dostlarını kutluyor, özellikle Giresun Kalite Fındıkların; fındık piyasalarında hakettiği yeri bulabilmesi için Giresun Ticaret Borsası olarak her faaliyetin içerisinde bulunacağımızı ve çalışmalarımızı bu yönde hızlandırdığımızı ifade etmek istiyoruz. Türk Fındığının hakettiği değeri bulabilmesi adına yeni pazar araştırmaları ve yeni üretim teknikleri ile katma değerli üretim konularında faaliyetlerimizi artırarak devam ettireceğiz. Bu konuyla ilgili olarak yakın zamanda temelini atacağımız TÜBİTAK MAM ile yapılan Fındık Ar-Ge Merkezinde sektörün ihtiyacı olan tüm analizleri yapacağız ve yeni ürün geliştirme faaliyetlerinde bulunacağız." ifadelerinde bulunarak misafirlerimizi uğurladık.


23/10/2019

HABER ARŞİVİ

  

29.07.2022
UFK Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bölük NTV kanalının Piyasa Ekranı programında 2022-2023 fındık sezonu için açıklanacak fındık fiyatı ve rekoltesi hakkında konuştu.

  

03.01.2022
GİRESUN TİCARET BORSASINDA 2021 YILINDA İŞLEM HACMİ

  

01.11.2021
Fındık’ta Lisanslı Depoculuk Çalıştayı

  

20.10.2021
Karadeniz Ekonomi | Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Hamza Bölük

  

13/07/2020
Yavuz Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ilk 500 de yerini aldı.

  


Nefes Kredisi Projesi tekrar başlamıştır.

  

13/03/2020
Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hamza BÖLÜK, Ülkemizdeki fahiş fiyat uygulayanlar ve stokçularla ilgili mücadele açıklaması yaptı.

  


Giresun Ticaret Borsası Üyelerine Dış Ticaret ve Pazarlama Eğitimi verdi.

  

09/01/2020
2019 yılında en fazla fındık ihracatı yapan ilk 20 Firma belli oldu.

  


İl Ekonomi Toplantısı Vali Sarıfakıoğulları Başkanlığında Yapıldı

  


İtalya'nın Torino kentine AB Projesi destekli teknik ziyaret gerçekleştirildi.

  

20/11/2019
TANAP tarafından desteklenen "Lisanslı Depolama Tesisinde Güneş Enerjisinden Elektrik Enerjisi Üretimi" projemizin açılışı yapıldı.

  

30/10/2019
Murat Gürsoy ile Karadeniz Ekonomi Programının Konuğu olduk.

  

23/10/2019
Torino Ticaret Odası ve Borsamız arasında Fındıkta Katma Değerli Üretimin artırılmasına yönelik AB Projesi çerçevesinde protokol imzaladık.

  

23/10/2019
Giresun Tombul Fındığı, Giresun Sivri Fındığı ve Giresun Kalın Kara Fındığı Coğrafi İşaret Denetim Kurulu Başkanı ve Fiskobirlik Genel Müdür Yardımcısı ve kurul üyeleri borsamızı ziyaret etti

  

22/08/2019
TMO'nun, Lisanslı Depo Tesislerimizdeki ilk fındık alımı törenini gerçekleştirdik.

  

20/08/2019
A Para Tv kanalı, Paranın Yönü Programında, Özlem DOĞANER'in sunuculuğundaki CANLI yayına telefonla katılarak fındık sezonu ile ilgili görüşlerini sundu.

  

09/07/2019
TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU'nun katılımı ile gerçekleştirilen Fındıkta Kalite ve Verimin Artırılması Projesi çerçevesinde, Trabzon Ticaret Borsası tarafından düzenlenen bahçe etkinliğine ve akabinde düzenlenen Trabzon Eko

  

06/08/2019
TANAP hibe kapsamında yapılacak Lisanslı Depolama Tesisinde Güneş Enerjisinden elektrik üretme projemizin yüklenicisi Orbit Enerji ile iş yapım sözleşmesini imzaladık.

  

24/07/2019
Gaziantep Ticaret Borsası ile kıyaslama çalıştayı yaptık.